Nádraží v Krnově se dočká rekonstrukce. SŽDC slibuje rok 2018

8. březen 2017 | 13:40
Vlaková souprava, ilustrační foto. Foto: archiv MojeBruntálsko.czVlaková souprava, ilustrační foto. Foto: archiv MojeBruntálsko.cz

KRNOV - Stav výpravních budov obou krnovských nádraží je tristní. Působí zchátrale, nemají zázemí pro cestující a nejsou dobrou vizitkou města. To se má v případě výpravní budovy hlavního nádraží změnit.

Reklama

„S přihlédnutím k modernizaci úseku Opava-východ – Krnov, která byla dokončena v loňském roce, jsme výpravní budovu železniční stanice Krnov zařadili do plánu oprav, a to na rok 2017 a 2018, čímž chceme navázat na opravy, které již byly provedeny v letech 2013 a 2015. V současné době se zpracovává projektová dokumentace, jejímž cílem je stabilizovat stavebně technický stav budovy, vylepšit celkově její vzhled a především zlepšit podmínky pro cestující,“ sdělil Tomáš Drmola, náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku.

Rekonstrukce má zahrnovat opravy střech jednotlivých částí budovy i nástupiště přilehlého k budově, nátěr dřevěné konstrukce tohoto zastřešení, renovaci zpevněných ploch přednádraží a před hlavním vchodem do budovy, opravy omítek, dokončení výměny dveří a rekonstrukci místnosti pokladen i WC pro veřejnost.

Naopak na neurčito se prozatím odkládají zásadní stavební úpravy budovy v železniční stanici Krnov-Cvilín.

SŽDC dříve tvrdilo, že již má zpracovanou studii na její celkovou rekonstrukci, nyní ale Tomáš Drmola v dopise adresovaném starostce města uvádí, že studie na případnou celkovou rekonstrukci budovy se bude tvořit v roce 2018. Teprve na jejím základě bude posouzeno, zda bude budova zařazena do plánu investic, nebo bude provedena její celková oprava.

„Někdo by mohl říci, že informace ze Správy železniční dopravní cesty nejsou příznivé, obzvlášť s přihlédnutím na neřešení situace výpravní budovy cvilínského nádraží, ale i za tímto mírným pokrokem je skryto mnoho úsilí vedení města o posun k lepšímu. A neustále v něm pokračujeme. Dalším jednáním na patřičných místech se snažíme zajistit, aby studii rekonstrukce cvilínského nádraží zadalo SŽDC už letos,“ uzavřel místostarosta Michal Brunclík.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

11/11 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - V pořádné permanenci byly jednotky zdravotnické záchranné služby na Bruntálsku v pátečním odpoledni (10. listopadu).


Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

10/8 / Aktuality / KRNOV - O čem se hodně psalo a spekulovalo, se konečně stalo skutečností. Byla zahájena stavba severovýchodního obchvatu Krnova!


Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

31/7 / Aktuality / NOVÉ HEŘMINOVY - Vážně poraněnou páteř má žena, která skočila do bazénu v Horních Heřminovech. Při skoku hlavou narazila o dno.


Muž spadl z lešení, na místě zemřel

Muž spadl z lešení, na místě zemřel

27/7 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - K tragické události došlo ve Václavově na Bruntálsku. Šestačtyřicetiletý muž se tam zřítil z lešení u rodinného domu. Na místě byl mrtvý.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeBruntálsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeBruntálsko.cz na Seznam.cz
MojeBruntálsko.cz na Facebooku


Redakce MojeBruntálsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!