Průmyslová zóna přitahuje investory, raduje se krnovská radnice

8. březen 2017 | 13:26
Výstavba haly, ilustrační foto. Foto: archiv Město ChebVýstavba haly, ilustrační foto. Foto: archiv Město Cheb

KRNOV - Už sedm firem projevilo zájem o pozemky v nově vybudované průmyslové zóně v Červeném Dvoře a další zájemci své žádosti ještě mohou podávat. Termín uzávěrky prozatím nebyl stanoven.

Reklama

Do průmyslové zóny, která má rozlohu deset hektarů, chtějí umístit své investice firmy Taneco (závod na výrobu potravin, zájem má o 10 ha), Albixon (výroba bazénů a jejich zastřešení, 2 ha), SKOL (strojírenská výroba, 2 ha), EDS Trade (stavební a zámečnická činnost, 0,65 ha), ELF Steel (strojírenská výroba, 0,064 ha), Značky Morava (výroba, obchod, služby, 2 ha), RETIS GROUP (polygrafická výroba, 0,5 ha).

Nejdéle, od listopadu roku 2015, se o novou průmyslovou zónu zajímá firma Taneco, která má záměr v Krnově vybudovat potravinářský závod, zabývající se chovem ryb a pěstováním zeleniny a jejich zpracováním do potravinových produktů. Její zástupci na únorovém zasedání zastupitelstva města předložili zastupitelům k projednání deklaraci o spolupráci. Přestože podle firmy a některých zastupitelů deklarace město k ničemu nezavazovala, zastupitelé souhlas s jejím podpisem nedali.

„Je to porušení podmínek rovných pro všechny. Může se najít někdo, kdo nás zažaluje s tím, že neměl stejné podmínky, protože tato firma měla už dva, tři měsíce, nebo půl roku dopředu výhodnou pozici v tom, že už mohla konat,“ vyjádřil jednu z obav skupiny zastupitelů, která s uzavřením deklarace nesouhlasila, Svatopluk Ručka.

Další negativum zastupitelé spatřovali v hrozbě vrácení dotace, kterou na vybudování infrastruktury v průmyslové zóně poskytl stát, a to v případě, že firma Taneco nesplní podmínky udělení finanční podpory. Text deklarace rovněž zpochybnili přítomní právníci.

Průmyslová zóna Krnov – Červený Dvůr II vznikla za přispění státu, který poskytl dotaci na vybudování technické a dopravní infrastruktury za 63 milionů korun. Město Krnov, jako příjemce dotace, nyní musí splnit zhruba třicet podmínek, jimiž bylo přijetí dotace podmíněno.

„Protože nechceme dotaci vracet, což by se pravděpodobně neobešlo bez penále, musíme splnění podmínek vyžadovat po budoucích investorech. Aby ti měli představu, co vše musejí dodržet, vypracujeme pro žadatele „manuál“, který bude zároveň obsahovat i kritéria stanovená městem,“ uvedla starostka Jana Koukolová Petrová. Následovat by mělo obeslání zájemců pro zpětné vyjádření, zda tímto „prvním sítem“ projdou. „Žádosti, které splní podmínky, následně posoudí meziresortní komise. Poslední krok pak bude na zastupitelstvu města, a to vybrat investory z těch, které doporučí komise,“ uzavřela starostka.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsou 4 varianty zimního stadiónu v Bruntále. Která nakonec zvítězí?

Jsou 4 varianty zimního stadiónu v Bruntále. Která nakonec zvítězí?

29/6 / Aktuality / BRUNTÁL - Bruntálští zastupitelé posunuli o krok dál záměr výstavby zimního stadionu ve městě.


Bruntál i Krnov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Bruntál i Krnov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / Aktuality / BRUNTÁL, KRNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i na Bruntálsku a Krnovsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Euroregion Praděd propagoval Jeseníky na několika veletrzích

Euroregion Praděd propagoval Jeseníky na několika veletrzích

8/3 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - Podpořit cestovní ruch se rozhodl účastí na několika veletrzích Euroregion Praděd.


U ZŠ Žižkova v Krnově vzniká multifunkční hřiště

U ZŠ Žižkova v Krnově vzniká multifunkční hřiště

8/3 / Aktuality / KRNOV - U základní školy Žižova v Krnově vznikne multifunkční hřiště. Město vzdalo čekání na získání dotace a projekt zaplatí z městské kasy. Mohla tak začít výstavba nového multifunkčního hřiště, které bude sloužit nejen škole, ale také sportovním oddílům a veřejnosti.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeBruntálsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeBruntálsko.cz na Seznam.cz
MojeBruntálsko.cz na Facebooku


Redakce MojeBruntálsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!