Průmyslová zóna přitahuje investory, raduje se krnovská radnice

8. březen 2017 | 13:26
Výstavba haly, ilustrační foto. Foto: archiv Město ChebVýstavba haly, ilustrační foto. Foto: archiv Město Cheb

KRNOV - Už sedm firem projevilo zájem o pozemky v nově vybudované průmyslové zóně v Červeném Dvoře a další zájemci své žádosti ještě mohou podávat. Termín uzávěrky prozatím nebyl stanoven.

Reklama

Do průmyslové zóny, která má rozlohu deset hektarů, chtějí umístit své investice firmy Taneco (závod na výrobu potravin, zájem má o 10 ha), Albixon (výroba bazénů a jejich zastřešení, 2 ha), SKOL (strojírenská výroba, 2 ha), EDS Trade (stavební a zámečnická činnost, 0,65 ha), ELF Steel (strojírenská výroba, 0,064 ha), Značky Morava (výroba, obchod, služby, 2 ha), RETIS GROUP (polygrafická výroba, 0,5 ha).

Nejdéle, od listopadu roku 2015, se o novou průmyslovou zónu zajímá firma Taneco, která má záměr v Krnově vybudovat potravinářský závod, zabývající se chovem ryb a pěstováním zeleniny a jejich zpracováním do potravinových produktů. Její zástupci na únorovém zasedání zastupitelstva města předložili zastupitelům k projednání deklaraci o spolupráci. Přestože podle firmy a některých zastupitelů deklarace město k ničemu nezavazovala, zastupitelé souhlas s jejím podpisem nedali.

„Je to porušení podmínek rovných pro všechny. Může se najít někdo, kdo nás zažaluje s tím, že neměl stejné podmínky, protože tato firma měla už dva, tři měsíce, nebo půl roku dopředu výhodnou pozici v tom, že už mohla konat,“ vyjádřil jednu z obav skupiny zastupitelů, která s uzavřením deklarace nesouhlasila, Svatopluk Ručka.

Další negativum zastupitelé spatřovali v hrozbě vrácení dotace, kterou na vybudování infrastruktury v průmyslové zóně poskytl stát, a to v případě, že firma Taneco nesplní podmínky udělení finanční podpory. Text deklarace rovněž zpochybnili přítomní právníci.

Průmyslová zóna Krnov – Červený Dvůr II vznikla za přispění státu, který poskytl dotaci na vybudování technické a dopravní infrastruktury za 63 milionů korun. Město Krnov, jako příjemce dotace, nyní musí splnit zhruba třicet podmínek, jimiž bylo přijetí dotace podmíněno.

„Protože nechceme dotaci vracet, což by se pravděpodobně neobešlo bez penále, musíme splnění podmínek vyžadovat po budoucích investorech. Aby ti měli představu, co vše musejí dodržet, vypracujeme pro žadatele „manuál“, který bude zároveň obsahovat i kritéria stanovená městem,“ uvedla starostka Jana Koukolová Petrová. Následovat by mělo obeslání zájemců pro zpětné vyjádření, zda tímto „prvním sítem“ projdou. „Žádosti, které splní podmínky, následně posoudí meziresortní komise. Poslední krok pak bude na zastupitelstvu města, a to vybrat investory z těch, které doporučí komise,“ uzavřela starostka.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

11/11 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - V pořádné permanenci byly jednotky zdravotnické záchranné služby na Bruntálsku v pátečním odpoledni (10. listopadu).


Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

10/8 / Aktuality / KRNOV - O čem se hodně psalo a spekulovalo, se konečně stalo skutečností. Byla zahájena stavba severovýchodního obchvatu Krnova!


Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

31/7 / Aktuality / NOVÉ HEŘMINOVY - Vážně poraněnou páteř má žena, která skočila do bazénu v Horních Heřminovech. Při skoku hlavou narazila o dno.


Muž spadl z lešení, na místě zemřel

Muž spadl z lešení, na místě zemřel

27/7 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - K tragické události došlo ve Václavově na Bruntálsku. Šestačtyřicetiletý muž se tam zřítil z lešení u rodinného domu. Na místě byl mrtvý.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeBruntálsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeBruntálsko.cz na Seznam.cz
MojeBruntálsko.cz na Facebooku


Redakce MojeBruntálsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!