U ZŠ Žižkova v Krnově vzniká multifunkční hřiště

8. březen 2017 | 13:53
Stavební práce při výstavbě hřiště. Foto: archiv Město KrnovStavební práce při výstavbě hřiště. Foto: archiv Město Krnov

KRNOV - U základní školy Žižova v Krnově vznikne multifunkční hřiště. Město vzdalo čekání na získání dotace a projekt zaplatí z městské kasy. Mohla tak začít výstavba nového multifunkčního hřiště, které bude sloužit nejen škole, ale také sportovním oddílům a veřejnosti.

Reklama

Zakázku získala společnost AF Stav Krnov, která v zadávacím řízení podala nejnižší nabídkovou cenu, a to 5,7 milionu korun bez DPH. Staveniště si převzala v prosinci, termín ukončení stavby má stanoven na červen.

„Po demolici starého hřiště v současnosti probíhá skrývka horní vrstvy a potýkáme se s několika problémy. Jednak jsme pod povrchem narazili na dvacet centimetrů hrubé betonové desky, o nichž nikdo nevěděl a nyní je musíme zklikvidovat, a jednak jsme se museli vypořádat s tím, že škvára je hodnocena jako nebezpečný odpad a tak s ní také musí být nakládáno. Součástí právě probíhajících prací je také řešení odsakového systému,“ uvedl Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek.

Volnou plochu následně zaplní atletický ovál s umělým povrchem, doskočištěm pro skok daleký a samostatným sektorem pro vrh koulí. Hřiště uvnitř oválu bude připraveno pro baseball, malou kopanou a vrh granátem, v jižní části vznikne prostor pro tři badmintonová hřiště. Blíže školy budou vybudována tři hřiště, jedno víceúčelové, určené pro tenis, košíkovou, volejbal a florbal, a dvě menší. Mezi nimi je navržena oddychová zóna s pergolou, lavičkami a věšáky. U vjezdu do areálu vznikne odstavné parkoviště pro pět vozidel.

Nové multifunkční hřiště nahradí sportovní hřiště, které bylo postaveno v polovině 70. let minulého století jako součást komplexu dvou základních škol a po čtyřiceti letech už dosloužilo a neodpovídalo současným požadavkům.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

11/11 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - V pořádné permanenci byly jednotky zdravotnické záchranné služby na Bruntálsku v pátečním odpoledni (10. listopadu).


Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

10/8 / Aktuality / KRNOV - O čem se hodně psalo a spekulovalo, se konečně stalo skutečností. Byla zahájena stavba severovýchodního obchvatu Krnova!


Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

31/7 / Aktuality / NOVÉ HEŘMINOVY - Vážně poraněnou páteř má žena, která skočila do bazénu v Horních Heřminovech. Při skoku hlavou narazila o dno.


Muž spadl z lešení, na místě zemřel

Muž spadl z lešení, na místě zemřel

27/7 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - K tragické události došlo ve Václavově na Bruntálsku. Šestačtyřicetiletý muž se tam zřítil z lešení u rodinného domu. Na místě byl mrtvý.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeBruntálsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeBruntálsko.cz na Seznam.cz
MojeBruntálsko.cz na Facebooku


Redakce MojeBruntálsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!