U ZŠ Žižkova v Krnově vzniká multifunkční hřiště

8. březen 2017 | 13:53
Stavební práce při výstavbě hřiště. Foto: archiv Město KrnovStavební práce při výstavbě hřiště. Foto: archiv Město Krnov

KRNOV - U základní školy Žižova v Krnově vznikne multifunkční hřiště. Město vzdalo čekání na získání dotace a projekt zaplatí z městské kasy. Mohla tak začít výstavba nového multifunkčního hřiště, které bude sloužit nejen škole, ale také sportovním oddílům a veřejnosti.

Reklama

Zakázku získala společnost AF Stav Krnov, která v zadávacím řízení podala nejnižší nabídkovou cenu, a to 5,7 milionu korun bez DPH. Staveniště si převzala v prosinci, termín ukončení stavby má stanoven na červen.

„Po demolici starého hřiště v současnosti probíhá skrývka horní vrstvy a potýkáme se s několika problémy. Jednak jsme pod povrchem narazili na dvacet centimetrů hrubé betonové desky, o nichž nikdo nevěděl a nyní je musíme zklikvidovat, a jednak jsme se museli vypořádat s tím, že škvára je hodnocena jako nebezpečný odpad a tak s ní také musí být nakládáno. Součástí právě probíhajících prací je také řešení odsakového systému,“ uvedl Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek.

Volnou plochu následně zaplní atletický ovál s umělým povrchem, doskočištěm pro skok daleký a samostatným sektorem pro vrh koulí. Hřiště uvnitř oválu bude připraveno pro baseball, malou kopanou a vrh granátem, v jižní části vznikne prostor pro tři badmintonová hřiště. Blíže školy budou vybudována tři hřiště, jedno víceúčelové, určené pro tenis, košíkovou, volejbal a florbal, a dvě menší. Mezi nimi je navržena oddychová zóna s pergolou, lavičkami a věšáky. U vjezdu do areálu vznikne odstavné parkoviště pro pět vozidel.

Nové multifunkční hřiště nahradí sportovní hřiště, které bylo postaveno v polovině 70. let minulého století jako součást komplexu dvou základních škol a po čtyřiceti letech už dosloužilo a neodpovídalo současným požadavkům.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Euroregion Praděd propagoval Jeseníky na několika veletrzích

Euroregion Praděd propagoval Jeseníky na několika veletrzích

8/3 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - Podpořit cestovní ruch se rozhodl účastí na několika veletrzích Euroregion Praděd.


U ZŠ Žižkova v Krnově vzniká multifunkční hřiště

U ZŠ Žižkova v Krnově vzniká multifunkční hřiště

8/3 / Aktuality / KRNOV - U základní školy Žižova v Krnově vznikne multifunkční hřiště. Město vzdalo čekání na získání dotace a projekt zaplatí z městské kasy. Mohla tak začít výstavba nového multifunkčního hřiště, které bude sloužit nejen škole, ale také sportovním oddílům a veřejnosti.


Brownfield Karnoly se promění v centrum kultury, vzdělávání a setkávání

Brownfield Karnoly se promění v centrum kultury, vzdělávání a setkávání

8/3 / Aktuality / KRNOV - Krnovská národní kulturní památka, vzorkovna továrny na vlněné zboží Alois Larisch a synové na Říčním okruhu, bude zachráněna. Přeměna Karnoly na muzeum může začít.


Nádraží v Krnově se dočká rekonstrukce. SŽDC slibuje rok 2018

Nádraží v Krnově se dočká rekonstrukce. SŽDC slibuje rok 2018

8/3 / Aktuality / KRNOV - Stav výpravních budov obou krnovských nádraží je tristní. Působí zchátrale, nemají zázemí pro cestující a nejsou dobrou vizitkou města. To se má v případě výpravní budovy hlavního nádraží změnit.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeBruntálsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeBruntálsko.cz na Seznam.cz
MojeBruntálsko.cz na Facebooku


Redakce MojeBruntálsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!