Za deset let z Bruntálska a Krnovska odešly stovky lidí

1. březen 2017 | 15:13
Statistika, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comStatistika, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

BRUNTÁL, KRNOV, RÝMAŘOV - Z Bruntálu I Krnova odcházejí lidé stejně jako z řady dalších měst nejen Moravskoslezského kraje. Ale ve srovnání s nimi města překvapivě nevedou špatně. Horší situace je v Rýmařově.

Reklama

Podle údajů Českého statistického úřadu ubylo Bruntálu v uplynulých deseti letech 914 lidí, což je úbytek 5,2 procenta obyvatel.

Například Krnovu ubylo za stejné období 1 290 obyvatel, což je vyjádřeno v procentech údaj prakticky shodný s tím bruntálským, zatímco Rýmařov přišel o 6,4 procenta lidí.

Lépe je na tom Opava, ale i zde lidé nepřibývají, ba právě naopak: oproti roku 2006 měla slezská metropole vloni o 1 750 lidí méně, což představuje necelá tři procenta tamní populace

Lidé neubývají jen městům „na kraji kraje“, ale i v jeho centru a na periférii tohoto centra. Z Ostravy v letech 2006 až 2016 „zmizel celý Bruntál“ – 17 397 lidí, což je 5,6 procenta. Ještě mnohem horší údaj evidovali v Orlové: městu ubylo 12,44 procenta obyvatel.

Lépe si Bruntál stojí i ve srovnání s Třincem – přestože toto průmyslové město vykazuje dlouhodobě bezmála poloviční nezaměstnanost než naše, ztratilo v poslední dekádě pět a půl procenta lidí.

A jak je na tom naše město ve srovnání se středomoravskými Hranicemi, valašským Vsetínem či jihomoravským Znojmem? Lépe vychází pouze Znojmo, ale i odtud lidé odchází, úbytek obyvatel činil v uvedeném období 3,55 procenta. Hranice přišly o 5,73 procenta obyvatel, Vsetín o 6,6.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

Na Bruntálsku došlo ve stejnou dobu k dvěma nehodám

11/11 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - V pořádné permanenci byly jednotky zdravotnické záchranné služby na Bruntálsku v pátečním odpoledni (10. listopadu).


Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

Začal se stavět obchvat Krnova, hotový bude za čtyři roky

10/8 / Aktuality / KRNOV - O čem se hodně psalo a spekulovalo, se konečně stalo skutečností. Byla zahájena stavba severovýchodního obchvatu Krnova!


Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

Neštěstí při skoku do bazénu. Žena hlavou narazila na dno

31/7 / Aktuality / NOVÉ HEŘMINOVY - Vážně poraněnou páteř má žena, která skočila do bazénu v Horních Heřminovech. Při skoku hlavou narazila o dno.


Muž spadl z lešení, na místě zemřel

Muž spadl z lešení, na místě zemřel

27/7 / Aktuality / BRUNTÁLSKO - K tragické události došlo ve Václavově na Bruntálsku. Šestačtyřicetiletý muž se tam zřítil z lešení u rodinného domu. Na místě byl mrtvý.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeBruntálsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeBruntálsko.cz na Seznam.cz
MojeBruntálsko.cz na Facebooku


Redakce MojeBruntálsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!